Santral Kurulumu

Çatı ve Arazi Tipi Anahtar Teslim GES Projeleri

TEDAŞ Satışlı Anahtar Teslim Projeler (Yönetmelik 5.1.c maddesi)

12 Mayıs 2019’da yayınlanan Resmi Gazetenin (Ek 1 de) yayınlanan 30772 sayılı yönetmeliği 5.1.c maddesine istinaden kabul tarihinden itibaren 10 yıl süre ile alım garantili projeler üretip hayata geçirmekteyiz.

Ticari işletme veya hanelerin ruhsatlı çatı alanlarına sözleşme güçleri kadar Güneş Enerjisi Santrali kurma hakları vardır. Efekt Solar, elektrik faturalarından tasarruf etmek veya satmak isteyen tüm yatırımcılara bu hizmeti ilk adımdan yıllarca devam edecek arıza ve bakım sürecine kadar tüm süreçler için hizmet vermektedir.

OSB’lerde bulunan işletmelerin yüksek miktardaki enerji tüketimlerini karşılayabilmesi maksadıyla, çatı alanının yanı sıra parsel alanının da %25’ine kadar arazi tipi Satışlı GES Kurulumu projelerini hayata geçirmektedir.

Mahsuplaşma aylık olarak belirlendiği için hafta sonu , bayram vb. gibi tatil dönemlerinde kullanılmayan enerjinin satılması sağlanmaktadır.

Aylık Mahsuplaşmalı Anahtar Teslim Projeler (Yönetmelik 5.1.ç maddesi)

İç tüketimi yüksek olan işletmelerde, TEDAŞ Trafosunun yetersiz kalması (kapasite çıkmaması) veya bu tür işletmelerin araziye kurulum zorunluluğu olduğu durumlarda verdiğimiz anahtar teslim kurulum hizmetidir. 5.1.ç kurulum süreçleri ve model olarak satışlı model ile birebir aynı olmakla birlikte, tek fark kümülatif toplamda şebekeye tüketimden daha fazla enerji gönderilmişse şebekeye gönderilen enerjinin bedelinin alınamayacağıdır.

Şebekeye Satışsız Anahtar Teslim GES Projeleri

7/24 çalışan işletmelerin gündüz enerji tüketimini düşürmek için kurulan sistemlerin Anahtar Teslim Kurulum hizmetini vermekteyiz. İç Tüketimi yüksek işletmeler için Şebekeye enerji gönderilmesinin önüne geçen sistemleri kurmaktayız.

Akülü – Şebekeye Satışsız Hibrid Sistem Anahtar Teslim GES Projeleri

Genelde 0-50 kW güçleri arasında kurulumlarda tercih edilen, ve enerji kesintilerinden hiçbir şekilde etkilenmek istemeyen yatırımcılar için kurulumunu yaptığımız sistemlerdir. Şebeke kesilse bile sistem akülerde gündüz biriken enerjiden devam eder, gündüz tasarruf edilirken gece de biriken enerji kullanılabilir.

Şebeke Bağlantısız (OFF – GRID) Sistemler

Şebeke enerjisinin ulaşamadığı yerlerde ihtiyaca göre kapasiteye belirleyecek yıllar boyu sorunsuz çalışacak OFF-GRID sistemlerin kurulumunu yapmaktayız. Bağ evi, Tekneler, Konteynerlere kurulan sistemler bunlara örnektir.

Solar Sulama Sistemleri

Tarımsal anlamda sulama sistemleri için kapasite hesabı yaparak Dalgıç Pompaların ve Sulama sistemlerinin Solar Enerji sistemleri ile çalışmasını sağlamak için projeler üretip anahtar teslim kurulumlar yapmaktayız.

 

Etiketler ;  GES Santral Kurulumu
Efekt Solar Tüm Hizmetler için tıklayınız.
Google Çatı GES Kurulumu yapan firmalar araması